Насоси моноблочні відцентрові та консольно-моноблочні

Моноблочний насос є відцентровим насосом, корпус якого знаходиться в одному блоці з електродвигуном. Він засмоктує воду в осьовому напрямку, а випускає у радіальному.

У моноблочному насосі робоче колесо знаходиться на валу електродвигуна, що дає змогу скорочувати габаритні розміри і виключає втрати на терті в додаткових підшипниках. Для охолодження електродвигуна на торець валу, протилежного робочому колесу, закріплюється закрита захисною решіткою крильчатка, що обертається.

Завдяки універсальності конструкції та великому діапазону робочих параметрів моноблочні насоси широко використовуються для циркуляції в системах опалення, гарячого водопостачання та охолодження. На насосних підвищувальних станціях систем пожежогасіння та водопостачання їх використовують для підвищення тиску, а в сільському господарстві та промисловості просто для перекачування рідин.

Від звичайних консольних консольно-моноблочних насосів відрізняються використанням електродвигунів спеціального виконання з подовженим валом.

Залежно від типу з'єднання з електродвигуном консольно-моноблочні насоси поділяються на дві основні групи:

  1. Двигун та насосна частина поєднуються за допомогою адаптера, причому робоче колесо монтується на спеціальне подовження валу двигуна.
  2. Другий тип передбачає з'єднання валу насоса та валу електродвигуна за допомогою жорсткої муфти, яка також служить і валом насоса із зафіксованим робочим колесом.

До переваг моноблочного насосу можна віднести його компактну конструкцію, невисоку ціну, невибагливість якості води та наявність широкого діапазону робочих напорів.

Однак є й низка недоліків:

  • Застосовуються торцеві ущільнення валу та підшипники кочення;
  • Високий рівень вібрації та шуму;
  • Встановлення насоса можливе лише на фундамент або раму;
  • Сальникове ущільнення валу необхідне техобслуговування.

Моноблочні насоси можуть бути одно-, дво- та багатоступінчастими, з відкритим робочим колесом, самоусмоктуючими та периферійними.

Насоси моноблочні відцентрові насамперед використовують для перекачування чистої води, а також неагресивних до матеріалів насосу рідин. Вони досить прості та надійні в експлуатації, а тому широко використовуються у комунальному та сільському господарстві. Встановлюють їх у захищених від зовнішніх впливів місцях чи закритих приміщеннях.

Серія насосів ME – MEM SPERONI
Бренд: Speroni
Докладніше
Серія моноблочних насосів HG – HGM SPERONI
Бренд: Speroni
Докладніше
Доброго дня! Для миттєвого зв'язку напишіть нам у зручний для Вас месенджер