Мережеві насоси

Мережевий насос використовується для перекачування рідини. Вони призначені для роботи в теплових мережах та інших комунікаціях, де є необхідність перекачування чистої води або іншої рідини, що мають досить високу температуру (до 180 градусів). Насоси отримали таку назву не через свої конструктивні особливості, а через належність до якоїсь із систем трубопроводів (мереж).

Використання мережевих насосів

Мережеві насоси встановлюють у котельнях, є елементами потужних централізованих мереж теплопостачання. До характерних рис даного виду насосів можна віднести розташування системи водяного охолодження поряд з вузлами ущільнення. Міцність пристрою забезпечується завдяки тому, що робоче колесо та кожух відливаються із чавунного сплаву.

Застосування мережевих насосів

  • Великі системи опалення невеликих мікрорайонів з районними котельнями, що мають сталеві водонагрівальні казани або парогенератори. У разі встановлюються горизонтальні мережеві насоси;
  • Невеликі місцеві системи опалення окремих будівель або цілих груп будинків з котельнею, що оснащена чавунними водонагрівальнимио котлами. У цьому випадку використовують консольні мережеві насоси;
  • Централізовані системи теплопостачання міст та великих мікрорайонів, для яких джерелом тепла є великі котельні (ТЕЦ, ТКУ). Тут використовуються відцентрові мережеві насоси.

Застосування тієї чи іншої марки залежить від безлічі факторів, наприклад, від потужності та протяжності мережі опалення, рельєфу місцевості та максимальної висоти опалювальних будівель.

Доброго дня! Для миттєвого зв'язку напишіть нам у зручний для Вас месенджер