Дренчерна система пожежогасіння

В даний час найпоширенішими та найпопулярнішими системами пожежогасіння є високоефективні спринкерні та дренчерні автоматичні комплекси. Головною відмінністю зазначених систем виступає механізм зрошувача, який і визначає сферу застосування та об'єкти встановлення кожного з типів.

Говорячи про дренчерну систему пожежогасіння, слід розуміти, що вона застосовується не тільки для гасіння всіляких очагів займання, але й для запобігання розповсюдженню полум'я за межі приміщення. Для отримання такого ефекту у комплексі застосовуються зрошувальні елементи відкритого типу. Така головка зветься дренчер.

Дренчерна система пожежогасіння не обладнана спеціальними насадками, що мають теплові замки, які плавляться під впливом температури. В даному випадку подача складу для гасіння вогню відбувається лише за сигналом людини або самої системи.

У режимі простою трубопровідна складова дренчерної системи пожежогасіння може бути не заповненою, оскільки використовуються зрошувальні голівки відкритого типу. Експлуатація сухотрубної системи практикується лише на об'єктах, що характеризуються мінімальною та нульовою ймовірністю вибуху.

У приміщеннях з високим ризиком вибуху застосовується автоматичне пожежогасіння, система якого має трубопроводи заливного виду. У такому разі важливим є встановлення дренчерів розетками вгору, а подача складу для вогнегасіння здійснюється після спрацьовування сигналізації та включення напірних насосів.

Дренчерна система пожежогасіння має на увазі використання спеціальної піни або звичайної води. На вибір складу впливає саме приміщення та можливі джерела займання.

Дана система гасить пожежу та створює завісу з води, що перешкоджає поширенню вогню. Однак, основним завданням і принципом роботи є створення стіни з вогнегасної суміші. Таким чином, здатність утримати бурхливе полум'я всередині завіси, а також небезпечні токсичні продукти горіння безпосередньо залежить від конструкції дренчерної системи пожежогасіння і потужності її установок.

Оптимальним місцем для розміщення системи, що використовує голівки відкритого типу, є довгі коридори виробничих, комерційних, а також житлових приміщень, включаючи прорізи дверей, розташовані в цих коридорах. У подібних умовах дренчерна система пожежогасіння забезпечує найвищий рівень та надійність захисту від вогню, звичайно, якщо враховано та дотримано технічних характеристик об'єкта. Для цього перед монтажем виконуються необхідні розрахунки трубопроводу, вузлів та потужності комплексу, покликаного зупинити поширення вогню в приміщенні.

серії FP Пожежні насоси (NFPA 20)
Бренд: Sempa
Докладніше
серії FP Пожежні насоси (NFPA 20)
Бренд: Sempa
Докладніше


Доброго дня! Для миттєвого зв'язку напишіть нам у зручний для Вас месенджер